Nejlepší antivirus zdarma

Autor/ka:| Software

Nejlepší antivirus zdarma

Bezplatný a bezpečný antivirový program

Avast Free Antivirus je bezplatný bezpečnostní software, který si můžete stáhnout do svého zařízení Windows. Nejnovější verze programu obsahuje více možností skenování, správce hesel, filtr URL, síťový skener a funkci tichého hraní. Kromě toho chrání uživatele před malwarem, viry, ransomwarem a dalšími hrozbami. Komplexní řešení není omezeno na Windows a je také k dispozici ke stažení na zařízeních Android, iOS a macOS.

Co je Avast Free Antivirus?

Avast Free Antivirus je program na ochranu systému, který ve vašem zařízení Windows vyhledá všechny dostupné hrozby, jako jsou viry, spyware, malware, adware, ransomware a další. Po skenování program umístí všechny podezřelé soubory a složky do karantény, což uživatelům umožní vybrat ty, které si chtějí ponechat, a ty, které chce Avast odstranit. Avast můžete také použít ke skenování USB disků. Antivirus stáhnete zde : Avast Free Antivirus

Bezplatný program se neomezuje pouze na vyhledávání virů a obsahuje funkce, jako je robustní správce hesel, skener Wi-Fi, filtr škodlivých odkazů a další funkce proti ransomwaru. Ten lze použít k přidání vrstvy ochrany důležitých dokumentů a fotografií. Program také umožňuje uživatelům měnit citlivost aplikace a přizpůsobit ji podle svých jedinečných požadavků.

 

Je Avast Free Antivirus dobrý?

Přestože je stahování Avast Antivirus zdarma, nabízí spolehlivou ochranu před novými a pokročilými hrozbami, a to díky své spolehlivosti na strojové učení a cloudovou ochranu. Virový skener aplikace porovnává soubory a programy s dostupnou databází identifikovaného malwaru a odděluje ty, které jsou infikované nebo podezřelé. Položky považované za podezřelé se nahrají do laboratoře Avastu k další analýze.

Má aplikace uživatelsky přívětivé rozhraní?

Avast Free Antivirus pro Windows 10 a nižší počítače je dodáván s čistým a intuitivním rozhraním. Kromě toho, že je uživatelsky přívětivý, aplikace také poskytuje systematické výzvy, které začátečníkům pomohou začít a přijímat optimální bezpečnostní rozhodnutí. Primární stránka programu se skládá z centrálního textu, který informuje uživatele, zda je jejich počítač chráněn.

V případě problému text zobrazí abecedu X v tmavém odstínu červené. Díky podrobným pokynům aplikace zajistí, že odstraníte všechny hrozby nebo vyřešíte jakýkoli problém, který se mohl objevit. Rozhraní Avast Antivirus navíc obsahuje všechny funkce, které nabízí, a také odkazy na funkce, za jejichž používání musíte platit. Ty však lze použít k identifikaci stávajících problémů.

Nabízí Avast Antivirus rychlé skenování?

Bezplatná zkušební verze Avastu se skládá z několika skenerů, včetně rychlého skenování, síťového skenování, hloubkového skenování a dalších. Funkce rychlého skenování programu funguje tak, že prohledá celý počítač, ale více se zaměřuje na oblasti, o kterých je známo, že se útočiště ukrývají viry. Skener zkoumá zaváděcí procesy, aplikace, jednotky USB a adresáře. Skener Wi-Fi eliminuje možnost kyberútoků a hacků.

Spuštění hloubkové kontroly může chvíli trvat, ale pomůže identifikovat všechny podezřelé soubory a složky. Zatímco infekční položky jsou okamžitě odstraněny, podezřelé položky jsou odeslány do karantény, abyste se mohli podívat na hrozby a odstranit ty, které nepotřebujete. Avast také nahrává tyto informace do cloudu a své laboratoře, aby zajistil, že bude moci analyzovat a poskytovat ochranu před novými hrozbami.

Nabízí Avast Free Antivirus nějaké další funkce?

Kromě hledání a odstraňování malwaru nabízí Avast Free Antivirus pro Windows 7 různé další funkce, včetně správce hesel, štítu chování, režimu Nerušit, čističe prohlížeče, aktualizátoru ovladačů a dalších. S pomocí Avastu můžete chránit všechna svá hesla a filtrovat a mazat všechny odkazy, které by mohly být podezřelé nebo sledovat vaši aktivitu.

Funkce DND blokuje všechna vyskakovací okna a může se vám hodit, když hrajete hry nebo sledujete filmy. Uživatelé mohou také použít nástroj pro aktualizaci ovladačů programu k identifikaci a aktualizaci poškozených nebo zastaralých ovladačů. Funkce štítu chování je zcela zásadní, protože sleduje všechny stažené aplikace a detekuje jakékoli podezřelé chování, na které narazí.

Stahování Avast Free Antivirus navíc uvádí také funkce, které nejsou součástí bezplatného balíčku. Tyto funkce lze použít k identifikaci problémů ve vašem počítači, ale k jejich odstranění je třeba buď zakoupit funkci za příplatek, nebo upgradovat na prémiovou sadu zabezpečení Avast. Aplikace také nabízí rozšíření prohlížeče, které můžete použít k ochraně své online přítomnosti.

Zpomaluje Avast počítač?

Bezplatné stažení Avast Antivirus pro Windows 10 může nejen zabrat spoustu času dokončení skenování, ale také může během této doby zpomalit rychlost vašeho počítače. Program však nemá vliv na výkon systému, pokud běží na pozadí. Společnost také informovala uživatele, že již neshromažďuje ani nesdílí uživatelská data.

Avast antivirus pro komerční využití to je Avast Business Antivirus

Mějte na paměti, že Avast Free Antivirus není možné požívat pro ochranu Vašich stanic pro podnikání. Pokud chcete kvalitní antivirovou ochranu pro Vaše počítače v pracovním prostředí, je nutné si antiviru zakoupit. Nejlepším řešením je Avast Business Antivirus

Poslední úprava: 30. 7. 2021

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.