Sony odhalil PlayStation 5 VR

Autor/ka:| Hardware, Hry

Náš první pohled na VR nové generace PS5 vypadá, že spojuje Oculus Touch s DualSense. Sony má pro PlayStation 5 zbrusu novou náhlavní soupravu VR a nyní máme první letmý pohled na řadiče Sony PSVR 2. Vypadají docela skvěle. A budou mít senzace prstů a vynutit si haptickou zpětnou vazbu. Během čtyř let PSVR na PS4 společnost Sony nikdy nevytvořila vlastní řadiče zaměřené na VR.

 

Společnost Sony přizpůsobuje působivou vibrační haptiku DualSense a také své adaptivní spouštěče, které poskytují podivné typy zpětné vazby ve hře. Ve VR by mohli nabídnout úroveň vibrační věrnosti, která v současné době chybí ostatním řadičům VR.

Palec, ukazovák a prostřední prsty budou sledovány, i když nestisknete žádné tlačítko, což zní podobně jako Oculus VR. Je to užitečné při vytahování gest, jako je zvednutí palce, ukazování nebo pěst, a to, že ruce ve VR reagují na několik typů pohybů prstů.

Ovladače mají všechna čtyři tlačítka PlayStation – trojúhelník, čtverec, kruh a X – plus dvě analogové páčky, duální spouště a tlačítka Option / Create. Jsou rozděleny mezi oba ovladače, každý má dvě horní tlačítka, analogovou páku, další tlačítko nabídky a dva spouštěče (což je také docela standardní pro VR).

Společnost Sony také potvrzuje, že řadiče jsou sledovány náhlavní soupravou PS5 VR nové generace, což znamená, že není potřeba žádná externí kamera.

Tyto ovladače jsou podobné tomu, co jsme očekávali , ale také ukazují, že společnost Sony je docela vážná ohledně VR nové generace. Neexistuje žádné datum vydání ani cena, ale neočekávejte PSVR 2 letos. Mohlo by to přijít v roce 2022 (nebo později).

 

Poslední úprava: 18. 3. 2021

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.