Upgrade Windows 7 na Windows 10 zdarma

Autor/ka:| Software

Microsoft již nepodporuje Windows 7. Pokud jste dosud neprovedli upgrade na Windows 10, postupujte nyní podle těchto jednoduchých kroků.

Podpora systému Windows 7 skončila zhruba před rokem a společnost Microsoft chce, aby byly upgrady na Windows 10 upgradovány, aby zařízení fungovala bezpečně a hladce. Pokud máte starší počítač nebo notebook, na kterém stále běží Windows 7, můžete si operační systém Windows 10 Home koupit na například na zde Windows 10 PRO . Ale nemusíte nutně utrácet peníze, protože nabídka bezplatného upgradu od společnosti Microsoft, která technicky skončila v roce 2016, stále funguje. A pokud zjistíte, že kvůli pandemii koronaviru trávíte více času doma na svém počítači , může být vhodná doba to vyzkoušet sami.

Když byl Windows 10 poprvé vydán v červenci 2015, společnost Microsoft nabídla bezprecedentní nabídku bezplatného upgradu pro uživatele Windows 7, 8 a 8.1 , dobrá do července 2016. Nyní bezplatný nástroj pro upgrade stále funkční. Vyzkoušel jsem to v tento měsíc (únor 2020) a byl jsem schopen upgradovat stolní počítač z roku 2014 s Windows 7 Pro na Windows 10 Pro.

Uživatelé systému Windows 7, kteří neprovádějí upgrade na novou verzi, již nebudou moci získat aktualizace zabezpečení nebo opravy zabezpečení společnosti Microsoft ani technickou podporu pro případné problémy, takže váš počítač bude vystaven většímu riziku virů a malwaru. Zatímco uživatelé systému Windows 10 zaznamenali v průběhu let řadu chyb , aktualizace podle analytiků zůstává nejlepší volbou pro zajištění bezpečnosti vašeho počítače . Zdá se, že tento krok dělá více lidí: Windows 10 má nyní po celém světě více než 1 miliardu aktivních uživatelů , uvedla v březnu společnost Microsoft.

Zde je návod, jak získat Windows 10 zdarma, pokud aktuálně používáte licencovanou a aktivovanou kopii Windows 7, Windows 8 nebo Windows 8.1 Home nebo Pro:

Upgrade windows 7 na windows 10

1. Přejděte na web Stáhnout Windows 10.

2. V části Vytvořit instalační médium Windows 10 klikněte na Stáhnout nástroj hned a Spustit .

3. Vyberte možnost Upgradovat tento počítač hned za předpokladu, že se jedná o jediný počítač, který upgradujete. (Pokud upgradujete jiné zařízení, zvolte Vytvořit instalační médium pro jiný počítač a uložte instalační soubory.)

4. Postupujte podle pokynů.

5. Po dokončení upgradu přejděte do části Nastavení, aktualizace a zabezpečení> Aktivace a měla by se zobrazit digitální licence pro Windows 10.

 

Poslední úprava: 18. 3. 2021

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.